Jakie są przyczyny małej wrażliwość żołędzi prącia i jak zwiększyć czułość?

Różne odchylenia podczas współżycia seksualnego mogą przestraszyć każdego mężczyznę. Przedwczesny wytrysk, słabe lub zbyt mocne pobudzenie, niewystarczające subiektywne wrażenie czasu trwania stosunku seksualnego odchylenia są niezliczone, a każdemu niestety towarzyszy wiele problemów psychologicznych. Jedną z takich odchyleń jest mała wrażliwość żołędzi prącia.

Na czym polega dysfunkcja małej wrażliwości żołędzi prącia

Erekcję zapewnia działanie mechanizmów naczyniowych i neurogennych. Może powstać zarówno spontanicznie, jak i pod wpływem jakiegoś ekscytującego czynnika. Erekcja, która pojawia się po dotknięciu penisa, nazywana jest odruchem i jest wywoływana przez szereg wrażeń dotykowych, bodźców erotycznych, nazywana jest psychogenną. Reakcja odruchowa nazywana jest automatyczną. W tym przypadku bodziec – dotyk, oddziałuje bezpośrednio na zakończenia nerwowe, w które tak bogata jest żołądź penisa, impulsy przekazywane są wzdłuż nerwów do rdzenia kręgowego. To tutaj znajdują się ośrodki kontroli reakcji odruchowych. Po utrwaleniu sygnału pobudzającego zakończenia nerwowe uwalnia się tlenek azotu, który zapewnia rozluźnienie ścian naczyń w ciałach jamistych. Jednocześnie są wypełnione krwią i następuje erekcja.

Jednak uruchomienie takiego mechanizmu wymaga spełnienia warunku początkowego: wystarczającej liczby zakończeń nerwowych w żołędzi i ich dostatecznej wrażliwości. Im niższa wrażliwość, tym mniej wyraźny orgazm, słabszy wytrysk i uczucie przyjemności. Co więcej, jakość orgazmu często zależy właśnie od stanu żołędzi, ponieważ jest to najbardziej wrażliwa część penisa. Istnieje wiele powodów, dla których ta wrażliwość spada. Mogą to być: słabe krążenie krwi, dolegliwości związane z wiekiem, ponieważ funkcjonalność prawie każdej tkanki maleje z upływem czasu. Według statystyk 3–7% mężczyzn skarży się, że zmniejszyła się wrażliwość żołędzi. Co więcej, problem ten pojawia się niezależnie od wieku.

Objawy małej wrażliwości żołędzi prącia

 • Utrata czucia na penisie – zmniejsza się wrażliwość żołędzi, pojawia się uczucie drętwienia, które wymaga dłuższej i silniejszej stymulacji niż normalnie. Ta sytuacja wskazuje na dysfunkcję zakończeń nerwowych.
 • Czasami wrażliwość znika nie tylko w żołędzi, ale także w całym penisie, co utrudnia wykonanie stymulacji.
 • Mężczyzna przeżywa orgazm po długotrwałym intensywnym stosunku, ale jednocześnie nie ma uczucia satysfakcji. Najczęściej świadczy to o zmęczeniu mięśni i upośledzonym krążeniu krwi, co nie pozwala na osiągnięcie niezbędnego ciśnienia śród jamistego.
 • Osiągnięcie orgazmu staje się trudne, nawet po długotrwałej stymulacji seksualnej. W tym przypadku sprawa najprawdopodobniej nie ogranicza się do niskiej czułości żołędzi.
 • Brak lub osłabienie wytrysku wskazuje na zaburzenia narządu, chociaż może mieć również przyczyny czysto psychogenne.
 • Brak erekcji – wskazuje na dysfunkcję narządów moczowo-płciowych.

Dlaczego istnieje zmniejszona wrażliwość żołędzi prącia?

Na wrażliwość żołędzi penisa wpływa wiele czynników.:

 • Stan ogólny – czyli różne dolegliwości wpływające na krążenie i skład krwi
 • Cukrzyca – choroba prowadzi do zmniejszenia wrażliwości żołędzi, ponieważ ogranicza przepływ krwi
 • Dolegliwości serca – zły stan serca i naczyń krwionośnych po prostu nie pozwala na normalne krążenie krwi. Ponadto przy ciężkiej postaci choroby wzrost ciśnienia, który jest niezbędny do wzwodu i orgazmu, jest niemożliwy lub bolesny i niebezpieczny.
 • Choroby zakaźne
 • Otyłość – nadmiar tkanki tłuszczowej zaburza prawidłowe krążenie krwi, co nie tylko ogranicza funkcjonalność narządów, ale także obniża wrażliwość
 • Uszkodzenie nerwów – raczej należy przypisać kontuzję.
 • Urazy kręgosłupa – określają funkcjonalność ośrodków odruchowych, dzięki czemu uszkodzenie w tym miejscu z pewnością wpłynie na zdolność do przeżywania orgazmu i odbycia stosunku płciowego.

Styl życia może również prowadzić do tymczasowego lub trwałego zmniejszenia wrażliwości żołędzi penisa:

 • Palenie – powoduje skurcz naczyń krwionośnych. W związku z tym występuje wiele zaburzeń krążenia, w tym w narządach miednicy
 • Narkotyki – tak bardzo zakłócają pracę mózgu, że praktycznie wyklucza możliwość czerpania przyjemności w jakikolwiek inny sposób, poza przyjęciem nowej dawki.

Uraz jest bardzo częstą przyczyną zaburzeń erekcji:

 • Częsta masturbacja sucha – skóra na główce penisa jest bardzo delikatna i wrażliwa, właśnie, dlatego, że jest bogata w zakończenia nerwowe.
 • Urazy prącia i pachwiny, w których zaburzony jest mechanizm przepływu krwi do prącia.
 • Ostry seks – mechanizm jest taki sam jak w przypadku suchej masturbacji. Z biegiem czasu skóra staje się grubsza i twardsza oraz traci wrażliwość;
 • Sport – niektóre sporty prowadzą do zmniejszenia wrażliwości.
 • Odzież, która wywiera nadmierny nacisk – zbyt ciasne spodnie i bielizna mogą prowadzić do słabego krążenia, co z kolei powoduje odrętwienie i utratę czucia.

Jak odzyskać czucie w żołędzi penisa?

Jeśli niska wrażliwość żołędzi penisa jest spowodowana niektórymi zaburzeniami krążenia, stosuje się leki w celu poprawienia przepływu krwi i pobudzenia. Na przykład tabletki Kamagra  (silendafil) zwiększają przepływ krwi do penisa. Oprócz poprawy funkcji erekcji produkty z sildenafilem zwiększają również orgazm i satysfakcję ze stosunku. Aby Kamagra działała skutecznie, konieczne jest podniecenie seksualne. Tabletki charakteryzują się wyraźną skutecznością i przedłużonym działaniem, szybkim początkiem efektu działania, brakiem toksycznych i poważnych działań niepożądanych, dlatego są stosowane w przypadku wystąpienia zaburzeniami erekcji. Warto zaznaczyć, że oprócz stymulowania przepływu krwi w miednicy i penisie, Kamagra pomaga rozluźnić mięśnie gładkie ciał prącia zwanych ciałami jamistymi. Tak, więc nic nie przeszkadza w prawidłowej, zdrowej erekcji i można cieszyć się dobrym seksem przez cały czas działania produktu. Będzie on działał średnio po 30 minutach i przez co najmniej cztery godziny w zależności od formy uwalniania, dawkowania i rodzaju zakupionej Kamagry.

Leave a Reply